Myślistwo to pasja, ale także poważne zajęcie wymagające odpowiedniego przygotowania i wyposażenia. Oprócz podstawowego sprzętu, takiego jak broń i amunicja, istnieją pewne dodatkowe akcesoria, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas wyprawy łowieckiej. Należą do nich nie tylko powszechnie znane monokulary termowizyjne, nasadki termowizyjne na lunety, czy noktowizja, ale też pastorały myśliwskie. Co to za akcesorium? Jak zrobić pastorał myśliwski? Dowiedz się kiedy i dlaczego jest on przydatny na polowaniu!
Co to jest pastorał myśliwski?
Jeżeli chodzi o pastorał myśliwski, to jest to stabilna podpórka do broni, dzięki której namierzenie i wycelowanie do zwierzyny nie stanowi żadnego problemu, głównie dlatego, że zapobiega on drganiom. Dużym atutem pastorału jest to, że poprawia celność, a także pewności strzału, zarówno z bliskich, jak i również dalekich odległości. Zanim przejdziemy do tego jak zrobić pastorał myśliwski, warto dowiedzieć się, przy jakich metodach polowania sprawdzi się on najlepiej.
Do czego potrzebny jest pastorał myśliwski?
Pastorał myśliwski to akcesorium, które warto mieć przy sobie, jeżeli poluje się z podchodu lub z zasiadki. To element wyposażenia, który sprawdzi się nie tylko, aby zapewnić stabilność i pewność podczas strzału, ale i również ma za zadanie odciążyć myśliwego, podczas oczekiwania na zwierzynę, a także pokonywania przeszkód na nierównym terenie, jakim jest na przykład las czy polana. To coś, co zdecydowanie powinien mieć każdy myśliwy na polowaniu indywidualnym. Jak zrobić pastorał myśliwski? Sprawdźmy!
Jak zrobić pastorał myśliwski?
Co jest potrzebne do wykonania pastorału myśliwskiego?
Do wykonania pastorału myśliwego używa się drewna, a także elementów, których zadaniem jest połączenie podpór. Pastorał powinien nie obciążać myśliwego, a jednocześnie być na tyle gruby i stabilny, aby był w stanie utrzymać ciężar broni.
Do wykonania pastorału myśliwskiego potrzebne są:
- cztery równie długości patyki;
- rozciągliwa linka;
- nóż;
Jak wykonać pastorał myśliwski?
- Na samym początku skróć dwa patyki o 5-10 centymetrów. Dzięki temu broń będzie stabilniejsza;
- Zwiąż ze sobą krótszy i dłuższy patyk, przy pomocy rozciągliwej linki;
- Zwiąż ze sobą spody dwóch par patyków;
- Całą konstrukcję połącz przez środek elastyczną linką i dopasuj do broni.
Własnoręczne stworzenie pastorału myśliwskiego nie jest skomplikowane, a dodatkowo nie wymaga posiadania trudno dostępnych elementów. Jeżeli jednak wolisz nabyć gotowy sprzęt, to również istnieje taka możliwość.
Pastorały myśliwskie dostępne w ofercie Knieja
Knieja to miejsce, w którym znajdziesz wysokiej jakości pastorały myśliwskie, które zapewnią stabilizację i ułatwią polowanie. Sprzęt dostępny w asortymencie jest niezawodny, a także bardzo trwały, dlatego też z chęcią wybierany jest przez myśliwych. Ich dużym atutem jest niewielka waga, a także możliwość regulacji rozstawu nóg i wysokości, dzięki czemu pastorał można całkowicie dopasować do swoich własnych potrzeb. Wybierz niezawodny pastorał myśliwski z oferty lub zrób go samodzielnie, a z pewnością poczujesz różnicę podczas polowania!
Jakie zalety posiada pastorał myśliwski?
Jeżeli chodzi o pastorał myśliwski, to nie generuje on hałasu, nawet gdy otrze się o rośliny czy też drzewa. Jego konstrukcja jest bardzo stabilna, dlatego też nie emituje żadnych głośnych dźwięków, nawet przy jego rozkładaniu. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia myśliwego. Również przemieszczanie się z tym sprzętem nie stanowi żadnego problemu — jest on lekki, co sprawia, że w żaden sposób nie obciąża myśliwego.
Mamy nadzieję, że wiesz już jak zrobić pastorał myśliwski i z chęcią wykorzystasz go na swoim kolejnym polowaniu. Z pewnością poczujesz i zauważysz różnicę. Zobacz również: jak powinno wyglądać polowanie na ptaki.