Facebook
M70 Safari Express
Winchester: M70 Safari Express
  • Producent: Winchester
  • Cena: 6 990,00 PLN

Opis produktu:

Dostępne kalibry

375H&H, 458Win

416Rem

Długość lufy 610mm
Lufa Standardowa  
Przyrządy celownicze otwarte typu affut  
Baskila Stalowa  
Magazynek 3+1
Klasa drewna Standard  
Drewno Olejowane  
Kolba Chwyt pistoletowy  
Waga 4,1 kg  
Dodatki bączki  
Pakowanie karton
 

 

Model 70 Safari Express to doskonała broń na safari Twoich marzeń. Zaprojektowana do strzelania najmocniejszymi kalibrami do najbardziej niebezpiecznej zwierzyny. Szeroki rygiel szczękowy Pre-'64, stopka z systemem odrzutu Pachmayr Decelerator, przyrządy celownicze, kolba wykonana z orzecha włosiego, 3 pozycyjny bezpiecznik i system spystowy M.O.A sprawiają, że ta legendarna broń jest najczęściej wybierana przez wielu zawodowych myśliwych w Afryce.

 

Trójpozycyjny bezpiecznik

W Modelu 70 ponownie ulepszono trójpozycyjny bezpiecznik. Okazał się on bardzo skuteczny i popularny wśród myśliwych i strzelców przez całe dziesięciolecia.

Wygodnie obsługiwany kciukiem ręki używanej do oddania strzału bezpiecznik Modelu 70 odsuwa iglicę od języka spustowego. Kiedy bezpiecznik jest ustawiony w pozycji środkowej, nadal można manipulować ryglem, co umożliwia wyciągnięcie amunicji przy zabezpieczonej broni.

 

System spustowy M.O.A

 

System spustowy M.O.A stosowany w Modelu 70 wykorzystuje zasadę prostej dźwigni. Rysunek powyżej przedstawia spust, wyzwalacz i zaczep spustowy. Wszystkie komponenty wewnętrzne, osie i sprężyny są precyzyjnie wykonane ze stali nierdzewnej. 

Dodatkowo, aby zwiększyć ich odporność na korozję oraz maksymalnie ograniczyć niepożądane tarcie, zaczep spustowy i wyzwalacz pokryto powłoką niklowo-teflonową.

 

Eżektor łopatkowy

Eżektor łopatkowy zapewnia pełną kontrolę przy wyrzucaniu łuski. Przy powolnym przesunięciu rygla w tył pusta łuska zostaje delikatnie wyrzucona, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla strzelców sportowych i osób polujących na różnego rodzaju szkodniki.

Jeżeli rygiel zostanie szybko przesunięty w tył, łuska zostanie wyrzucona z komory z większą siłą. Eżektor łopatkowy pozwala na wyeliminowanie nieprawidłowego działania spowodowanego niedociągnięciem spustu.

 

Ładowanie (CRF)

Jest to jedna z cech charakterystycznych, które sprawiły że Model 70 uzyskał tytuł "Repetiera Stulecia"

Szerokoszczękowy ściągacz przesuwa się równomiernie i styka się z amunicją w około jednej czwartek jej podstawy, co umożliwia zachowanie doskonałej kontroli od momentu opuszczenia magazynka i wprowadzenia do komory, następnie unieruchamia ją do momentu całkowitego wyrzucenia.

To sprawdzone rozwiązanie umożliwia wyjęcie niewystrzelonej amunicji, nwet jeżeli nie została całkowicie wprowadzona do komory.

 

Kłuta lufa.

Lufy do Modelu 70 są produkowane w tym samym amerykańskim zakładzie produkcyjnym, który produktuje lufy do karabinów oraz karabinów maszynowych używanych przez Siły Zbrojne USA na terenie całego świata. Każda lufa Modelu 70 jest kuta na zimno z litego bloku stalowego, aby zapewnić idealną celność i trwałość. Młoteczki rotacyjne nadają kształt lufie umieszczonej na trzpieniu, aby utworzyć gwint.

Lufa jest gwintowana, fazowana i montowana na baskili.

Szybki kontakt

 

F.H. "KNIEJA" Mariusz Rubiś

31-534 Kraków, Aleja Daszyńskiego 32

Godziny otwarcia sklepu:
Pn - Pt: 10:00 - 18:00
So: 10:00 - 14:00

Telefon: +48 12 421 82 33, +48 12 292 10 20
Fax: +48 12 421 46 19

E-mail: sklep@knieja.com.pl