Facebook

Amunicja marki RC związana jest z nazwiskiem Vittorio Socci i jego wielką pasją strzelecką. Strzelectwo było zawsze ważną częścią życia rodu Socci. Już od 1882 roku dziadek Vittoria, Primo Carmellini prowadził handel najróżniejszymi artykułami związanymi ze strzelectwem sportowym.

Vittorio odziedziczył zainteresowanie strzelectwem i predyspozycje po dziadku. Swoją pasję strzelecką realizował od czasów wczesnej młodości, brał udział w wielu zawodach i osiągał sukcesy. Dostępna na rynku amunicja nie spełniała jednak jego wymagań, więc w dążeniu do perfekcji zaczął ją wytwarzać sam dla siebie, a później także dla przyjaciół i znajomych, którzy go o to prosili. Naturalną tego konsekwencją było założenie firmy produkującej amunicję i prowadzącej sprzedaż hurtową artykułów strzeleckich. W 1970 roku powstało przedsiębiorstwo „Romana Caccia”. W tym okresie rozpoczęto produkcję klasycznych dziś nabojów RC 4 PICCIONE i RC 1 SKEET. Luciano Brunetti jako pierwszy Włoch w historii zdobył złoty medal na mistrzostwach w Seulu w 1978 roku, strzelając właśnie z RC 1 SKEET.

Od tego czasu popularność i zainteresowanie amunicją RC przekroczyło granice Włoch. Do firmy zaczęły napływać zamówienia z całego świata. W 1988 roku firma Romana Caccia przekształciła się w przedsiębiorstwo RC Eximport, zmieniając strategię produkcji i strukturę firmy. Skupiono się wyłącznie na produkcji amunicji.

Mijał czas, w firmie RC zachodziły wielkie zmiany. Jedno pozostało niezmienne: najwyższa jakość produktów w najlepszej możliwej cenie dzięki doskonałej znajomości oczekiwań i potrzeb strzelców. Podczas olimpiady w Atenach w 2004 r. zawodnicy strzelający z amunicji RC zdobyli aż 7 medali olimpijskich!!! To najlepsza możliwa rekomendacja! 

HISTORIA
Amunicja marki RC związana jest z nazwiskiem Vittorio Socci i jego wielką pasją strzelecką. Strzelectwo było zawsze ważną częścią życia rodu Socci. Już od 1882 roku dziadek Vittoria, Primo Carmellini prowadził handel najróżniejszymi artykułami związanymi ze strzelectwem sportowym.

Vittorio odziedziczył zainteresowanie strzelectwem i predyspozycje po dziadku. Swoją pasję strzelecką realizował od czasów wczesnej młodości, brał udział w wielu zawodach i osiągał sukcesy. Dostępna na rynku amunicja nie spełniała jednak jego wymagań, więc w dążeniu do perfekcji zaczął ją wytwarzać sam dla siebie, a później także dla przyjaciół i znajomych, którzy go o to prosili. Jego ponadprzeciętne wyniki, charyzmatyczna osobowość jak również perfekcjonizm towarzyszący wytwarzanej amunicji stawały się coraz bardziej popularne. Naturalną tego konsekwencją było założenie firmy produkującej amunicję i prowadzącej sprzedaż hurtową artykułów strzeleckich. W 1970 roku powstało przedsiębiorstwo „Romana Caccia”. W tym okresie rozpoczęto produkcję klasycznych dziś nabojów RC 4 PICCIONE i RC 1 SKEET. Luciano Brunetti jako pierwszy Włoch w historii zdobył złoty medal na mistrzostwach w Seulu w 1978 roku, strzelając właśnie z RC 1 SKEET. Od tego czasu popularność i zainteresowanie amunicją RC przekroczyło granice Włoch. Do firmy zaczęły napływać zamówienia z całego świata. W 1988 roku firma Romana Caccia przekształciła się w przedsiębiorstwo RC Eximport, zmieniając strategię produkcji i strukturę firmy. Skupiono się wyłącznie na produkcji amunicji. Mijał czas, w firmie RC zachodziły wielkie zmiany. Jedno pozostało niezmienne: najwyższa jakość produktów w najlepszej możliwej cenie dzięki doskonałej znajomości oczekiwań i potrzeb strzelców.

FENOMENALNE REZULTATY
Nadejście nowego milenium przyniosło firmie RC ogrom satysfakcji:
 

Złoty medal zdobyty przez rewelacyjnego Michaela Diamond podczas milenijnych igrzysk olimpijskich w Sydney, dyscyplina Trap przy użyciu słynnej amunicji RC 4 CHAMPION Excellence.
2004r. olimpiada w Atenach – zawodnicy strzelający z amunicji RC zdobyli aż 7 medali olimpijskich, z czego złoty medal zdobyty w kategorii Double Trap powędrował na ręce niezawodnego księcia Arabii Achmeda Al Maktoum (UAE).

To najlepsza możliwa rekomendacja!!!

PERSONEL
Charakterystycznym dla firmy RC jest jej rodzinny charakter. Fakt ten wzbogaca RC poprzez przekazanie dynamizmu i równocześnie elastyczności potrzebnej w kontaktach z zagranicznymi rynkami charakteryzującymi się różnorodnym zapotrzebowaniem. Większość zatrudnionych w dziale amunicji to myśliwi lub strzelcy; to gwarantuje osobiste zaangażowanie, szczególną troskę i uwagę w kwestii jakości naszych produktów i osiągów. Ta wielka pasja, podzielana przez wszystkich członków firmy jak również wewnętrzny duch zespołu przyczynia się do siły i solidności firmy RC. Na zdjęciu od lewej do prawej: Paolo Socci, Vittorio Socci, Alessandra Socci i Stefano Lolli.

Dodatkowe materiały

Nowości

RC 12/70 Caccia
RC4 Evolution Palla

Polecane produkty

RC 4 Champion Excellence Line
RC2 Titano Open
Szybki kontakt

 

F.H. "KNIEJA" Mariusz Rubiś

31-534 Kraków, Aleja Daszyńskiego 32

Godziny otwarcia sklepu:
Pn - Pt: 10:00 - 18:00
So: 10:00 - 14:00

Telefon: +48 12 421 82 33, +48 12 292 10 20
Fax: +48 12 421 46 19

E-mail: sklep@knieja.com.pl